23.07.2021

Про шкідливість безконтрольного прийому антибіотиків та самолікування.

«Стійкість до антибіотиків (антибіотикорезистентність) сьогодні є однією із найбільш серйозних загроз для здоров’я людей у всьому світі й, зокрема, для українців. Стійкість до антибіотиків розвивається, коли внаслідок їх застосування змінюються бактерії: вони стають нечутливими до медикаментів, що використовуються для лікування спричинених ними інфекцій. Тобто антибіотикорезистентність розвивається у бактерій, а не у людей чи тварин», – пояснюють в МОЗ.
Для людини, яка звикла навіть без необхідності вживати антибіотики – коли має вірус, мазь від порізів чи очні краплі з антибіотиками – небезпека полягає в тому, що в разі потреби ліки можуть не спрацювати, бо бактерії до них звикли.
«Це означає довше і дорожче лікування інфекційних захворювань та післяопераційних ускладнень, підвищення рівня смертності. Люди помирають від пневмонії, туберкульозу та інших хвороб, викликаних бактеріями, тільки тому, що бактерія не реагує на антибіотики, які мають її знищити. Приймаючи антибіотики без вагомих причин, ви наближаєте ймовірну ситуацію, коли антибіотики перестануть в принципі допомагати та ми повернемося до тих часів, коли ліків проти туберкульозу, холери, сифілісу та інших бактеріальних хвороб просто не існувало», – пояснюють в МОЗ.
Для того, щоб запобігти антибіотикорезистентності, потрібно, перш за все, кажуть в МОЗ, припинити займатись самолікуванням і приймати ліки лише за призначенням лікаря.
Також не можна переривати курс лікування антибіотиками, що призначив лікар, навіть якщо стало краще.
«Ніколи не використовуйте антибіотики, які залишилися після курсу лікування. Ніколи не діліться антибіотиками з друзями, родичами, знайомими та не призначайте їм лікування. Попереджуйте інфекції – регулярно мийте руки, уникайте контакту із хворими людьми та вчасно робіть щеплення», – закликають в МОЗ.

Сподобалось? Поділіться з друзями
Поставити запитання Порушення зору +aA Збільшити шрифт -aA Зменшити шрифт
Вiдбiрне